3 novinky na Instagramu

3 novinky na Instagramu, které potřebujete znát

Instagram se neustále vyvíjí. Za poslední rok jsme zaznamenali nespočet změn a vy už se nevyznáte ani v tom, co je nového, natož tak vědět, jak je používat? 

Tak se spolu podíváme na 3 základní novinky, které byste si neměli nechat utéct.

Reels

Reels jako takové už nejsou nijakou novinkou, ale vzniklo pár novinek, které vám pomohou dostat vaše reels zase na lepší úroveň. 

Jedním z nich jsou šablony. Nalijme si čistého vína, kdo má nervy na to, strefovat se přesně do hudby? Tak, aby se vám krásně měnily záběry? No právě… A přesně proto vznikly šablony. Stačí si najet do reelsů a jakmile uvidíte nad jménem a popiskem možnost POUŽÍT ŠABLONU máta vyhráno, můžete vytvořit totožný reels. 

Další možností je importování hudby, to vám tak umožní naimportovat jakoukoli hudbu budete chtít, nezávisle na tom, zda ji najdete na samotném Instagramu. 

Poslední skvělou novinkou jsou všechny možné ankety — kvízy, ankety i takový ten posuvník. To vám pomáhá se zvyšováním engagementu a vtáhnutí vašich sledujících do děje.

Mazání příspěvků v carouselu

Znáte to, postnete příspěvek, několik fotek najednou a pak si vlastně uvědomíte, že tuhle jednu fotku jste ale dávat nechtěly. Ale dávat to celé znovu je noční můra? Teď už stačí najet do svého carouselu, kliknout na tři tečky a dát možnost upravit. V tu chvíli se vám v levém horním rohu objeví u každé fotky popelnice, a ta vám umožní smazat pouze ten jeden vybraný příspěvek, nikoli celý post. 

Plánování živého vysílání

Pořádáte pravidelně živá vysílání? Od teď je můžete naplánovat. 

Informaci o živém vysílání si můžete přidat do postu či reelsu, kdy se vám v pravém horním rohu objeví kalendář i do stories. 

Skvělou novinkou ale je, že živá vysílání se vám zobrazují také v BIO na profilu a tedy jej uvidí každý, kdo k vám na profil přijde. Živé vysílání si může dotyčný uložit, aby mu neuniklo, jakmile se spustí. 

Nejnovější příspěvky